Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KONFERENCJA FORENSIC EXPERTS FORUM 2023

Data publikacji 15.09.2023

W dniach 14-15 września 2023 r. w siedzibie Europolu w Hadze odbywa się konferencja Forensic Experts Forum (FEF), która jest poświęcona promowaniu współpracy międzynarodowej w dziedzinie Informatyki Śledczej. Uczestnicy dzielą się wiedzą, nowinkami technologicznymi, najlepszymi praktykami i innymi informacjami, które mogą pomóc w rozwiązywaniu zagadnień związanych z kryminalistyką cyfrową na skalę międzynarodową.

Uczestnikami konferencji są specjaliści zajmujący się informatyką śledczą w organach ścigania, instytutach kryminalistycznych, międzynarodowych projektach oraz środowiskach akademickich. W tegorocznej edycji forum ekspertów prezentowane są wyniki badań i demonstracje z zakresu nowych technologii, nowoczesnych technik śledczych, analizy urządzeń IoT, czy też badania elektronicznych systemów w pojazdach. Organizatorzy konferencji zadbali również, aby nie zabrakło informacji na temat wykorzystania sztucznej inteligencji w kryminalistyce cyfrowej oraz rozwiązań z obszaru odzyskiwania, rekonstrukcji, a także odszyfrowywania danych.

Jednym z tematów konferencji jest również przykład innowacyjnych rozwiązań stosowanych w Centralnym Biurze Zwalczania Cyberprzestępczości, które są odpowiedzią na wyzwania związane z rekrutacją, edukacją oraz skuteczną koordynacją zadań funkcjonariuszy CBZC, zajmujących się na co dzień zwalczaniem poważnej i zorganizowanej cyberprzestępczości.

Wyzwania jakie stoją przed Centralnym Biurem Zwalczania Cyberprzestępczości oraz bieżące działania jakie są realizowane w ramach przewodnictwa w organizacji ECTEG (European Cybercrime Training and Education Group) przedstawił nadkom. Marcin Bednarz – Zastępca Komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Powrót na górę strony