Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Druga edycja szkolenia z zakresu cyberprzestępczości pn. „Cyber investigations”

Data publikacji 17.05.2024

Zarząd w Krakowie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, wspólnie z partnerami zagranicznymi tj. Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych DOJ (United States Department of Justice), Agencją do walki z Narkotykami DEA (Drug Enforcement Administration) oraz z Federalnym Biurem Śledczym FBI (Federal Bureau of Investigation) był organizatorem i gospodarzem drugiej edycji szkolenia z zakresu cyberprzestępczości w ramach programu OPDAT pn. „ Cyber investigations”.

W szkoleniu prowadzonym przez przedstawicieli amerykańskich organów ścigania wzięli udział funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, Krajowej Administracji Skarbowej oraz przedstawiciele Prokuratury Krajowej, Prokuratur Regionalnych, Okręgowych i Rejonowych.

Instruktorzy FBI oraz prokuratorzy Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych przedstawili w sposób analityczny i profesjonalny zagadnienia dotyczące przestępczości, oraz narzędzi do zwalczania nielegalnej działalności w sieci tj. nowoczesnych technologii teleinformatycznych.

Interaktywna formuła szkolenia, warsztaty i panele dyskusyjne oraz szeroki zakres prezentowanych materiałów stanowią nieszablonowy wkład do procesu doskonalenia w obszarze zapobiegania i zwalczania przestępczego procederu w sieci.

Warto nadmienić, iż zaangażowanie uczestników podczas szkolenia oraz wysoki poziom merytoryczny funkcjonariuszy i prokuratorów, zostały wysoko ocenione przez prelegentów.

Powrót na górę strony