Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja „Bezpieczny Senior”

Data publikacji 23.05.2024

W Sali Wykładowej Politechniki Poznańskiej odbyła się konferencja pn. „Bezpieczny Senior”. Konferencja skierowana była do seniorów, którzy są grupą szczególnie narażoną na działania oszustów. Sposób działania sprawców jest bardzo zróżnicowany. Należy pamiętać, że oszuści wciąż modyfikują i dostosowują metody, wykorzystując najczęściej socjotechniki polegające na zdobyciu zaufania i wykorzystaniu „dobrego serca” seniorów.

Prelegentami konferencji byli eksperci z różnych instytucji. Zarząd w Poznaniu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości przygotował wykład pn. „Nie daj się złowić w sieci – współczesne oszustwa internetowe”.

Funkcjonariusz wyjaśnił, w jaki sposób działają oszuści, wykorzystując nowoczesne technologie. Wskazał na zagrożenia związane z otwieraniem nieznanych załączników w korespondencji mailowej, dokładnie wyjaśnił, na czym polega i jak działa „phishing”, a także szczegółowo omówił najnowsze techniki oszustw z wykorzystaniem narzędzi do zdalnego dostępu do komputera. 

Dodatkowo funkcjonariusze Zarządu w Poznaniu wzięli udział w panelu dyskusyjnym oraz przygotowali stoisko dla osób zainteresowanych osobistym spotkaniem z policjantami.

Powrót na górę strony