Aktualności

Warsztaty w ramach priorytetu EMPACT

Data publikacji 03.06.2024

W dniach 27-29 maja 2024 r. Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości zorganizowało warsztaty w ramach priorytetu EMPACT Cyberataki OA 6.3. W warsztatach poza policjantami CBZC, udział wzięli przedstawiciele organów ścigania z Hiszpanii, Rumunii i Macedonii Północnej.

Celem warsztatów było wypracowanie dobrych praktyk w państwach członkowskich poprzez omówienie zrealizowanych spraw oraz wymianę doświadczeń i wiedzy specjalistycznej w zakresie zwalczania cyberprzestępczości i pojawiających się nowych sposobów działania sprawców. Omawiane sprawy koncentrowały się w szczególności na tematyce cyberprzestępczości jako usługa (CaaS) i spieniężania środków pochodzących z tych przestępstw poprzez wykorzystanie kryptowalut. Jednym z elementów warsztatów było podzielenie się sposobami i innowacyjnymi metodami radzenia sobie z obecnymi i pojawiającymi się zagrożeniami cyberprzestępczością.

W szkoleniu udział wzięli funkcjonariusze CBZC oraz przedstawiciele zagranicznych organów ścigania z Północnej Macedonii, Hiszpanii i Rumunii, którzy zaprezentowali przykłady zrealizowanych spraw. Obecni na warsztatach funkcjonariusze przedstawili struktury i zadania jednostek zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości funkcjonujących w tych państwach i wypracowali kanały bezpośredniej wymiany informacji.

Zrealizowane warsztaty z całą pewnością wniosą nowe rozwiązania w sposoby zwalczania przestępczości internetowej i zapobiegania cyberzagrożeniom. Spotkanie wzmocni również, funkcjonującą na bardzo dobrym poziomie, współpracę międzynarodową.

logo EMPACT

 

Powrót na górę strony