Porozumienie o współpracy z Politechniką Świętokrzyską
Dzisiaj w siedzibie Politechniki Świętokrzyskiej podpisano porozumienie o współpracy z Centralnym Biurem Zwalczania Cyberprzestępczości. Biuro reprezentował i porozumienie podpisał zastępca komendanta insp. Bartosz Furgała.
Podpisanie porozumienia pozwoli na wymianę wiedzy i doświadczeń między naukowcami a praktykami, którzy na co dzień zajmują się wykrywaniem i zwalczaniem cyberprzestępczości – mówi prof. Stanisław Deniziak, dziekan Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Świętokrzyskiej.
Hakerzy stosują coraz bardziej zaawansowane metody ataków, które mogą prowadzić do ogromnych strat finansowych. Z tego względu współpraca uczelni z Centralnym Biurem Zwalczania Cyberprzestępczości jest niezwykle ważna, bo pozwala na skuteczną walkę z tym zagrożeniem.
Współpraca nie tylko wspiera rozwój technologii zabezpieczeń, ale także zwiększa świadomość na temat zagrożeń związanych z cyberprzestępczością – inspektor Bartosz Furgała zastępca Komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.
Politechnika Świętokrzyska, odpowiadając na rosnące potrzeby rynku pracy i zapotrzebowanie na specjalistów otworzyła nową specjalność „Cyberbezpieczeństwo”. Oferuje kompleksowe przygotowanie teoretyczne i praktyczne; Kształci w zakresie zagadnień związanych z ochroną danych, bezpieczeństwem sieci, analizą zagrożeń czy reagowaniem na incydenty bezpieczeństwa.
Współpraca w ramach Porozumienia ma na celu umożliwienie pracownikom oraz studentom Uczelni oraz w miarę możliwości lokalnej społeczności:
- wzięcia udziału w zajęciach z funkcjonariuszami i pracownikami Wydziału w Kielcach CBZC, które mają na celu podnoszenie poziomu świadomości i wiedzy na temat zagrożeń związanych z cyberprzestępczością;
- poszerzania wiedzy na temat najczęstszych zagrożeń cybernetycznych, cyberprzestępstw oraz konsekwencji związanych z popełnieniem tych przestępstw, w tym zapoznania się z rodzajami przestępstw w sieci;
- zdobycie i ukształtowanie wiedzy z zakresie profilaktyki i prewencji związanej z cyberzagrożeniami;
- pogłębienia zainteresowań w obszarze nauk związanych ze zwalczaniem cyberprzestępczości oraz rozpropagowanie możliwości rozwoju w strukturach CBZC po zakończeniu edukacji;
- korzystania z wiedzy oraz doświadczenia przedstawicieli CBZC;
- kształtowanie pozytywnego wizerunku oraz promocji CBZC;
- popularyzacja w lokalnej społeczności służby w CBZC oraz kształtowania postaw patriotycznych i społecznych
zdjęcia i film: Politechnika Świętokrzyska
Film 1.mp4
Pobierz plik 1.mp4 (format mp4 - rozmiar 38.72 MB)