Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Generalska nominacja dla Komendanta CBZC

Data publikacji 25.07.2022

W dniu 23 lipca 2022 roku podczas odbywających się w Katowicach uroczystych obchodach Święta Policji nadinspektor Adam Cieślak, Komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy nominację generalską.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, nadał stopnie generalskie sześciu oficerom Policji. Wyjątkowa uroczystość odbyła się 23 lipca podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Katowicach.

Na stopień nadinspektora Policji awansowali:

  • Adam CIEŚLAK – Komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości;
  • Waldemar WOŁOWIEC – Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu;
  • Dariusz MATUSIAK – Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie;
  • Jarosław PASTERSKI – Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim;
  • Dariusz ZIĘBA – Dowódca Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA;
  • Iwona KLONOWSKA – Komendant Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Każdego roku do tego zaszczytnego grona przystępuje zaledwie kilku najbardziej doświadczonych i zaangażowanych oficerów, dla których stopień nadinspektora Policji jest wyrazem najwyższego uznania za ich trud i poświęcenie w trakcie wieloletniej służby. W tym roku do generałów Policji dołączył nadinsp. Adam Cieślak, Komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Nadinsp. Adam Cieślak, służbę w Policji rozpoczął w 1995 roku, w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszkowie, a więc w garnizonie stołecznym, uznawanym za jeden z najtrudniejszych w kraju.  W 2004 roku rozpoczął służbę w Centralnym Biurze Śledczym KGP, by 12 lat później zostać zastępcą komendanta tej jednostki.

1 listopada 2021 r. wyznaczony został na Pełnomocnika Komendanta Głównego Policji do spraw utworzenia służby zwalczania cyberprzestępczości oraz przygotowania rozwiązań organizacyjnych i prawnych niezbędnych do rozpoczęcia funkcjonowania Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Z dniem 1 maja br. został oficjalnie Komendantem Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Powrót na górę strony