Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs na logo CBZC rozstrzygnięty!

Data publikacji 12.09.2022

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości ogłosiło na początku lipca b.r. konkurs na logo nowo powołanej jednostki. W konkursie udział wzięło 53 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji nadsyłając w sumie 69 prac. Po ocenie otrzymanych projektów przez komisję konkursową, wyłoniony został laureat, którego logo spełniło wszystkie warunki regulaminu i zyskało uznanie członków komisji. Zwycięską pracę zaprojektował komisarz Mariusz Dubielecki z Centralnego Biura Śledczego Policji. Gratulujemy!

Posiadanie znaku graficznego, który identyfikuje i wyróżnia daną firmę jest istotnym elementem promocji zwłaszcza nowo powstałej organizacji. Dobrze zaprojektowane logo, zgodne z aktualnymi trendami stanowi jej znak rozpoznawczy. Może być umieszczane na różnego rodzaju materiałach promocyjnych ale także w oficjalnych dokumentach podnosząc tym samym rangę i prestiż firmy.

Ogłoszony na początku lipca b.r. konkurs na projekt graficzny nowo utworzonej służby zwalczania cyberprzestępczości, spotkał się z szerokim zainteresowaniem funkcjonariuszy i pracowników policji w całym kraju. Każdy chciał spróbować swoich sił w projektowaniu i stać się laureatem, którego logo stanowiło będzie wizytówkę biura. Do konkursu wpłynęło niemal 70 prac od 53 osób, prezentując różnorodne podejście i wizję znaku graficznego, który miałby być logiem Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Po wstępnej ocenie zgodności nadesłanych utworów z warunkami regulaminu konkursu, swoją pracę rozpoczęła komisja konkursowa pod przewodnictwem Komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Wybór wyróżniających się projektów był bardzo trudny, autorzy nadesłanych prac zaprezentowali kreatywne podejście do tematu i wysoki poziom wykonania. Ostatecznie komisja wybrała trzy wiodące prace, by następnie wyłonić zwycięski projekt. Laureatem konkursu na logo CBZC został komisarz Mariusz Dubielecki pełniący służbę w Centralnym Biurze Śledczym Policji. Gratulujemy!

Propozycja przedstawiona przez komisarza Dubieleckiego zyskała uznanie wśród członków komisji konkursowej jako nowoczesne, posiadające walory artystyczne  i estetyczne, charakterystyczne dla polskiej policji i nawiązujące do systemów informatycznych i teleinformatycznych logo.

Liczba nadesłanych prac i ich poziom wykonania miło nas zaskoczył dlatego bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w konkursie.

Zwycięski projekt zostanie zaprezentowany wkrótce !

Powrót na górę strony