Aktualności

„AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA – BEZPIECZNE WAKACJE”

Data publikacji 13.06.2026

Jak co roku przed wakacjami, również i w tym roku na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy odbyła się akcja profilaktyczna pn. „Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje”.

Wydarzenie skierowane było do uczniów szkół podstawowych z miasta Bydgoszczy oraz powiatu bydgoskiego. W inicjatywę zaangażowały się służby mundurowe oraz instytucje działające na rzecz bezpieczeństwa w różnych obszarach życia. Głównym organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy oraz Straż Miejska w Bydgoszczy.

Celem akcji była edukacja dzieci i młodzieży w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa – zarówno w ruchu drogowym, jak i w cyberprzestrzeni, a także w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpiecznego wypoczynku nad wodą, jak i podczas wakacyjnych podróży.

W programie wydarzenia nie mogło zabraknąć tematyki cyberbezpieczeństwa. W akcję włączyli się funkcjonariusze Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, którzy na specjalnie przygotowanym stanowisku edukacyjnym rozmawiali z młodymi ludźmi o odpowiedzialnym i bezpiecznym korzystaniu z urządzeń podłączonych do sieci.

Dużym zainteresowaniem cieszył się quiz dotyczący bezpieczeństwa w Internecie, przygotowany przez policjantów. Uczestnicy odpowiadali na pytania za pomocą swoich telefonów komórkowych, a na zwycięzców czekały drobne upominki.

Do współpracy przy realizacji akcji włączyły się następujące podmioty: Oddział Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy, Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Bydgoszczy, Państwowa Straż Pożarna w Bydgoszczy, Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, Maltańska Służba Medyczna Oddział Bydgoszcz, Państwowa Straż Łowiecka w Bydgoszczy, Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Bydgoszczy, Biuro ds. Zdrowia i Polityki Społecznej UM w Bydgoszczy, Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy oraz Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Profilaktyka połączona z zabawą i rozrywką to jeden z najskuteczniejszych sposobów kształtowania w dzieciach poczucia odpowiedzialności oraz nawyku dbania o własne bezpieczeństwo.

Powrót na górę strony