Zagrożenia w sieci

Uwaga, na nową kampanię phishingową!

Data publikacji 31.10.2022

W ostatnich dniach Polacy dostają wiadomości sms, z informacją o rzekomym otrzymaniu kuponu na zakupy w sklepie Żabka. Sms zawiera link prowadzący do sfałszowanej strony internetowej, gdzie podając nasze dane logowania do bankowości internetowej możemy stracić zgromadzone tam środki. Uważajmy i nie klikajmy w przesłany link!

Policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości ostrzegają przed nowym sposobem oszustwa polegającym na rozsyłaniu na telefony komórkowe wiadomości sms, która zawiera informację o otrzymaniu kuponu na zakupy w sklepie Żabka. Autorzy wiadomości podszywając się pod sklep Żabka, załączają do niej link, który prowadzi do panelu wyboru banku.

W kolejnym kroku należy zalogować się do swojego banku i odebrać rzekomy kupon. Pamiętajmy, że przekazując swoje dane logowania możemy stracić zgromadzone na kocie środki jak również dostęp do tego konta.

Informujemy, że złośliwe domeny są na bieżąco umieszczane na oficjalnej liście CERT Polska. Pamiętajmy, że podejrzane wiadomości SMS można przekazać na udostępniony do tego celu przez CERT Polska numer 799 448 084. Wszelkie inne zagrożenia internetowe można także zgłosić za pomocą formularza znajdującego się na stronie: incydent.cert.pl.

  • Zrzut ekranu z otrzymaną wiadomością
    Zrzut ekranu z otrzymaną wiadomością
Powrót na górę strony